Aktualności

Już od końca listopada 2018 roku wszyscy fizjoterapeuci prowadzący działalność gospodarczą będą zobowiązani do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonych zabiegów opisanych Ustawą o zawodzie fizjoterapeuty.

 

Już od końca listopada 2018 roku wszyscy fizjoterapeuci prowadzący działalność gospodarczą będą zobowiązani do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonych zabiegów opisanych Ustawą o zawodzie fizjoterapeuty.

 

Już od końca listopada 2018 roku wszyscy fizjoterapeuci prowadzący działalność gospodarczą będą zobowiązani do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonych zabiegów opisanych Ustawą o zawodzie fizjoterapeuty.

 

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło w komunikacie, że 1 października 2018r. wejdą w życie przepisy mówiące o braku konieczności posiadania przy sobie, przy kontroli policyjnej, dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

 

Rozwój nowych technologii jest coraz bardziej zauważalny, także jeśli chodzi o rynek finansowy. Normalną praktyką stało się wykorzystywanie mediów społecznościowych jako źródło pierwszego kontaktu do celów biznesowych.

 

01.12.2017 podczas Gali Multi PZU 2017 multiagencja DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ uhonorowana została zaszczytną nagrodą NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PARTNER PZU 2017.

Zostały ogłoszone wyniki kolejnego, jubileuszowego rankingu Top Marka 2017, stanowiącego kolektywny projektem magazynu „Press” oraz „PRES-SERVICE Monitoring Mediów”. Analizie podlegały publikowane materiały internetowe oraz prasowe w okresie 1.07.2016 – 30.06.2017, czyli łącznie ponad 32 mln. informacji. Projekt obejmował 11 najczęściej występujących w mediach branż w tym ubezpieczenia.

W Warszawie przy udziale Ergo Hestii oraz jednej z lokalnych wypożyczalni aut zastępczych, uruchomiony został nowy, prototypowy program dzierżawy samochodu na godziny. Dla wszystkich chętnych przeznaczona jest flota 300 hybrydowych Toyot Yaris.

W ostatnich dniach Sąd Najwyższy ogłosił treść uzasadnienia do uchwały, wydanej 20 czerwca br. , dotyczącej rekompensaty szkód wyrządzonych przez psy gospodarskie z obowiązkowego ubezpieczenia OC rolnego. Decyzja ta wiązała się z wnioskiem Rzecznika Finansowego odnoszącym się do zróżnicowanych orzeczeń sądów powszechnych.

W marcu bieżącego roku odbyła się nowa odsłona systemu SADUS - rewolucyjnej platformy multiagencyjnej DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM, pierwszej o tak zaawansowanej funkcjonalności na polskim rynku.

Dnia 1 stycznia 2017r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, która podnosi stawki taryfowe do 9% z dotychczasowych 3,5% oraz 5%.

Rozmowa z Tomaszem Domalewskim – dyrektorem sprzedaży w Leadenhall Polska S.A. Lloyd’s Coverholder Rozmawiała – Katarzyna Zakrzewska – Koordynator ds. Sprzedaży DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM

Zgodnie z ustawą o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi mieć wykupioną polisę OC, jeśli nie spełni tego obowiązku grozi mu kara finansowa. Wysokość grzywny jest uzależniona od płacy minimalnej, której wartość co roku ustala rząd. Od 1 stycznia 2017 roku płaca minimalna rośnie, co oznacza że podrożeją kary za brak OC.

Dnia 21 czerwca br. Komisja Nadzoru Finansowego wydała rekomendacje dla towarzystw ubezpieczeniowych, która dotyczyły procesu ustalania i wypłaty zadośćuczynienia z tytułu szkody niemajątkowej z umów ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Na rynku ubezpieczeń obserwujemy wzrost składek za ubezpieczenie OC pojazdów. Wyraźne korekty w cenach komunikacyjnych ubezpieczeń będą widoczne przez cały rok 2016.  

UFG jest instytucją nadzorująca rynek ubezpieczeń w Polsce, a członkami Funduszu są wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące usługi na terenie naszego kraju. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pełni bardzo ważną rolę dla każdego uczestnika ruchu drogowego.

Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej uchwalona 11 września 2015 r. wprowadza szereg regulacji dotyczących osób ubezpieczonych oraz zakładów ubezpieczeniowych. Nowe regulacje opierają się na przepisach europejskich w tej dziedzinie oraz zastępują ustawę z dnia 22 maja 2013r., o działalności ubezpieczeniowej. Nowelizacja weszła w życie 1 stycznia 2016r.

Termin zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela zależy od rodzaju ubezpieczenia. Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na dwie podstawowe grupy: obowiązkowe - czyli ubezpieczenia OC, dobrowolne- czyli np. AC , NNW, ASS.

Podróże autokarem są jedną z najczęściej wybieranych przez Polaków form przejazdu. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki objazdowe po różnych krajach Europy. Spotęgowana ilość podróży wiąże się niestety ze zwiększonym ryzykiem wypadków, a świadomość pasażerów co do ewentualnych roszczeń z tego tytułu jest znikoma.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każdy pojazd mechaniczny musi posiadać polisę OC. Jej brak w razie wypadku oznacza pełną odpowiedzialność finansową sprawcy za wyrządzone szkody..

Zgodnie z ustawą , która weszła w życie dnia 11 października 2015 roku, klient (osoba fizyczna, w tym osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą lub zawodową) może złożyć reklamację u każdego przedstawiciela Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Reklamacje można złożyć w trzech formach.

Bardzo często zdarza się, że na naszych drogach dochodzi do wypadków lub kolizji samochodów których sprawcami są obcokrajowcy.Posiadacze OC  musza znaleźć tzw. korespondenta ubezpieczyciela zagranicznego sprawcy szkody. To polskie towarzystwo, które ma pomóc w takich sytuacjach poszkodowanemu Polakowi w uzyskaniu odszkodowania. Można to zrobić korzystając z wyszukiwarki na stronie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, link pomocniczy pbuk.pl/pl/lista-korespondentów.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny udostępnił bezpłatny system sprawdzania ubezpieczenia OC pojazdów. Funkcja ta jest dostępna dla każdego, ma ogromne znaczenie w szczególności dla osób poszkodowanych w wypadkach, kiedy sprawca kolizji ucieknie, lub nie zechce okazać aktualnego ubezpieczenia OC.


Wysoka jakość procesu likwidacji szkód z OC nabiera szczególnego znaczenia na rynku ubezpieczeń!
Od 1 kwietnia ERGO Hestia wprowadza system Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Oznacza to, że klienci wykupujący OC w ERGO Hestii, będą mogli w przypadku kolizji lub stłuczki zgłosić szkodę u własnego wystawcy polisy. Uzyskają tym samym odszkodowanie u swojego ubezpieczyciela OC, a nie jak dotąd, u ubezpieczyciela sprawcy szkody.
W dniach 16-18 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie  odbyły się XII Targi Franczyza 2014. Wydarzenie to przyciąga każdego roku tysiące osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w oparciu o wybrany model franczyzowy. DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM po raz kolejny aktywnie uczestniczył w tym popularnym wydarzeniu,  stwarzając w ten sposób możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z koordynatorami  odpowiedzialnymi za rozwój sieci sprzedaży DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM. 
Serdecznie zapraszamy na XII Targi Franczyza 2014, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 16-18 października. Nasza obecność na targach będzie doskonałą okazją do zaprezentowania  systemu franczyzowego DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM wszystkim zainteresowanym współpracą z nowoczesną multiagencją ubezpieczeniową. 
W dniu 11.05.2014 DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM uczestniczył w XXI Targach Rolnych i Przedsiębiorczości w Sochaczewie. Impreza została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe , Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Bielice oraz Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Do każdej zawartej w grudniu polisy AC dołącza pluszowego renifera. Zapraszamy do oddziałów DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM.
 
W dniach 17-19 października DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM wziął udział w kolejnej już imprezie z grupy targów franczyzowych. Tym razem były to Targi Franchisingu – Franczyza 2013, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Swoją ofertę zaprezentowali przedstawiciele ponad 100 marek franczyzowych z kilkunastu branż, takich jak  m.in. gastronomia, finanse i bankowość, odzież i obuwie, zdrowie i uroda, czy sektor FMCG.
W dniach 21-22 września 2013 r.  w płockiej Galerii Mazovia odbyły się Targi Zdrowego Życia. Ich ideą było promowanie profilaktyki oraz zdrowego i aktywnego trybu życia.
Przedstawiciele DOMU UBEZPIECZENIOWEGO  SPECTRUM mieli swoje stoisko na targach, gdzie każdy z zainteresowanych mógł zapoznać się z aktualną ofertą ubezpieczeniową, zwłaszcza z zakresu ubezpieczeń życiowych i zdrowotnych.Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się oferty promocyjne, zapewniające klientom atrakcyjne rabaty.
W ramach wspierania inicjatyw lokalnych DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM był jednym ze sponsorów trzeciego rodzinnego rajdu rowerowego OD JUNIORA DO SENIORA, który odbył się w sobotę, 29 czerwca na terenie powiatu sochaczewskiego. W imprezie wzięło udział ponad 700 uczestników, którzy przejechali ponad 40 km drogami gmin Sochaczew, Rybno i Nowa Sucha.Organizator rajdu – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – oprócz rowerowych wycieczek zaplanował dla biorących udział w wydarzeniu dodatkowe atrakcje.
2013-08-12
Forum Franczyzy
W ramach rozwijania i promocji własnego systemu franczyzowego DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM był jednym z tegorocznych wystawców Forum Franczyzy, które odbyło się w Poznaniu w dniach 23 – 25 maja. Nad organizowanym przez Akademię Rozwoju Systemów Sieciowych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie wydarzeniem Honorowy Patronat objęli Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, a także Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
2013-08-12
Jarmark Tumski
DOM UBEZPIECZENIOWY  SPECTRUM chętnie angażuje się w życie kulturalne społeczności lokalnych. Dlatego też był jednym ze sponsorów V Jarmarku Tumskiego, który odbył się w dniach 24-26 maja w Płocku.
Jarmark Tumski to  impreza o charakterze kolekcjonersko - kulturalnym, ale także szeroki przekrój propozycji kulturalno – rozrywkowych z udziałem grup artystycznych z Płocka i nie tylko.  Każdy dzień imprezy miał określony temat przewodni.
Realizacja: CREATIVE-IT
Swidnik_jo zobacz tutaj
Swid_jo zobacz tutaj